Rehabilitacja ortopedyczna i sportowa Jakub Bielawski mgr fizjoterapii

Jestem absolwentem wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

W swojej pracy zajmuje się głownie profilaktyką i leczeniem problemów neuro-mięśniowo-szkieletowych.

Nowe możliwości pracy z pacjentami dały mi podyplomowe szkolenia z różnych form terapii, a zwłaszcza z zakresu terapii manualnej wg IFOMPT, w których systematycznie biorę udział.

W swojej pracy działam nie tylko na aktualne objawy bólowe pacjenta, ale po ich likwidacji wpływam w szczególności na ich przyczynę i to właśnie ją obejmuję głównym działaniem terapeutycznym.

Z uwagi na fakt mojej kilkunastoletniej działalności sportowo wspinaczkowej znaczną część mojej aktywności zawodowej zajmuje praca właśnie z tą grupą sportowców. Łącząc wiedzę naukowo-terapeutyczną z praktycznymi doświadczonymi na sobie aspektami wspinaczki pomagam wspinaczom w ich zmaganiu się z kontuzjami towarzyszącymi tej jakże specyficznie obciążającej aparat ruchu aktywności.

Doświadczenie wyniesione z pracy w szpitalu, przychodni rehabilitacyjnej oraz ze współpracy z centrum wspinaczkowym, klubem narciarskim i tenisowym jest przydatne w niesieniu pomocy wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas, a cierpiącym z powodu kontuzji.

Pomoc innym w powrocie do zdrowia daje mi satysfakcję i tym bardziej zachęca do dalszych działań.

Jakub Bielawski

  • centrum transformator
  • GABINET TERAPII MANUALNEJ
facebook